برای همبستگی جهانی فمینیستی
علیه فمینیسم گزینشی

  فراخوان برای  تظاهرات „فمینیسم نامحدود“  در 8 مارس، ساعت 3 بعد از ظهر در:
Helsingforser Platz, S Warschauer Str.

ما ا‌ئتلاف جدیدی هستیم که برای یک روز مبارزه فمینیستی (دگرباش) بدور از یهودی ستیزی، نژادپرستی و ترنس هراسی گرد هم آمده ایم. در روز 8 مارس با ما به خیابان ها بیایید! تا علیه فمینیسم انتخابی مبارزه بکنیم – اکنون روز همبستگی جهانی فمینیستی  است.

هرسه روز یک زن در آلمان توسط یک مرد کشته می شود. پناهگاه های زنان اکثرا مجبور می شوند  کسانی را که به دنبال حمایت هستند رد کنند. طبق ماده 218، سقط جنین همچنان یک جرم کیفری است. درآمد زنان 18 درصد کمتر از مردان است. علاوه بر این، هنوز هیچ قانون تعیین سرنوشتی وجود ندارد که بدون تبعیض، بلوغ جنسیتی را برای افراد ترنس، برای افراد اینترسکس یا اینترجنسی یا میان جنسها، که ویژگی های جنسی فیزیکی آنها را نمی توان به وضوح به عنوان زن یا مرد طبقه بندی کرد، وبرای افراد غیر باینری، که منحصراً به عنوان مرد یا زن شناسایی نمی‌شوند و خود را به‌عنوان انصراف از نظم جنسیتی دوبخشی و باینری می‌بینند، تضمین کند. خشونت ضد دگرباش، به ویژه ترنس‌جنسی، در سراسر جهان در حال افزایش است. زنان و دگرباشان در افغانستان، ایران، روسیه و اوکراین، همچنین ایزدی ها و کردها همچنان  منتظر اجرای سیاست  خارجی فمینیستی اعلام شده هستند. زن ستیزی بخشی از برنامه اساسی گروه نوظهورآفد(آلترناتیو برای آلمان) می‌باشد. این گروه در حال برنامه ریزی برای پاکسازی قومی در جلسات مخفیانه با نئونازی ها است. گروه های فاشیست به مردان وعده «حاکمیت مجدد» و تسلط پدرسالارانه می دهند. زنان، لزبین ها، ترانس و میان جنسها، که در موارد متعددی مورد تبعیض قرارمی گیرند، به ویژه در برابر این ساختارها و خشونت واقعی، بی دفاع هستند. از طرفی دیگر پوتین و رژیم پدرسالارانه ضد کوئیر او در حال به راه انداختن یک جنگ تجاوزکارانه امپریالیستی علیه اوکراین هستند.

پس ضروری است که اعتراض خود را برای مبارزه با ستم ساختاری جهانی علیه زنان، دگرباشان و همه کسانی که نظم جنسیتی مردسالارانه آنها را کنار می‌گذارد، به خیابان‌ها ببریم و علیه آن مبارزه کنیم.

اما متأسفانه، برخی از واکنش‌های چپ به این بحران‌های جهانی به طور فزاینده‌ای مستبدانه است: گروه‌های استالینیستی، چپ‌گرایان جوان را در سراسر کشور، با پاسخ‌های مختصر به مشکلات پیچیده، به طرف خود جذب می‌کنند. اما ما خواهان همبستگی فمینیستی جهانی هستیم که هر نوع تبعیض را جدی گرفته و در مقابل آن بایستد! ما خود را فمینیست (دگرباش)، منتقد یهودی ستیزی،علیه نژادپرستی و اسلام گرایی، ضد فاشیست و ضد سرمایه داری می دانیم. از این نظر، ما به شدت از بخش‌هایی از «چپ‌ها» و «فمینیست‌ها»ی خودخوانده ناامید شده‌ایم. زیرا: این ادعای جهانی در اینجا یک اجماع نیست – به خصوص وقتی صحبت از یهودیان می شود. از زمان کشتار یهودی ستیزانه در 7 اکتبر، تحولات اقتدارگرایانه و یهودی ستیزی وارد بعد جدیدی شده است: فمینیست ها یا کمونیست های خودخوانده کشتار یهودیان توسط حماس را نسبی می کنند یا آن را به عنوان یک عمل مقاومت مشروع جشن می گیرند. ما از این که بخش‌هایی از چپ رادیکال و فمینیست نمی‌خواهند اسلام‌گرایی را آن‌طور که هست بپذیرند، وحشت داریم: یک ایدئولوژی فاشیستی، ضد مدرن، مردسالار و امپریالیستی که اساساً با هرگونه انتقاد رهایی‌بخش مخالف است. اسلام گرایی، ایدئولوژی توطئه و یهودی ستیزی به هیچ وجه برای همبستگی لازم با مردم غیرنظامی غزه که در بحبوحه یک فاجعه انسانی غیرقابل تصور هستند، لازم نیست.

در عین حال، سیاست و بخش‌های بزرگی از فضای رسانه‌ای، مسلمانان را در معرض سوءظن عمومی قرار می‌دهند. ما این لفاظی ها و شیوه های نژادپرستانه را رد می کنیم و با تبعید، طرد، سرکوب دولتی و انگ زدن به گروه های جمعیتی مخالفیم! آلمان ده ها سال از یک تحلیل انتقادی از ناسیونال سوسیالیسم پرهیز کرد. یهودی ستیزی یک مشکل برای کل جامعه است و یک عنصر وارداتی نیست. 

مهم این است که این طرح های به اصطلاح ساده را که فلانی دوست و دیگری دشمن، رد کنیم و تضادها و همزمانی ها را تحمل کنیم. انتقاد از خود، شجاعت رویارویی با عدم اطمینان و میل به یادگیری، پایه‌های اساسی ما برای مبارزه مشترکمان با هدف دستیابی به یک زندگی خوب برای همه است.

چپی که برای دستیابی به یک جامعه آزاد برای همه مبارزه نمی کند، چپ ما نیست.

فمینیسمی که انتخاب و آلت دست شود، فمینیسم واقعی نیست.

به همین دلیل است که ما یک 8 مارس دیگری را می خواهیم.

بیایید برای همبستگی جهانی فمینیستی به خیابان ها برویم و برای یک زندگی بهتر مبارزه کنیم.

اطلاعات بیشتر

این تظاهرات برای همه افراد از هر جنسیتی آزاد است. ردیف های اول تظاهرات بویژه برای زنان، لزبین ها، ترانس و میان جنسها در نظر گرفته شده‌اند.

موانع: ما در حال کار بر روی برنامه یک تظاهرات تا حد امکان بدون مانع هستیم. اطلاعات بیشتر را در چند روز آتی در دسترس همه قرار می دهیم.

امنیت: در تظاهرات افراد آموزش دیده برای تامین امنیت، تیم آگاهی و همچنین امدادگران حضور خواهند داشت.پرچم های ملی: این یک تظاهرات فمینیستی است، خوشحال می شویم، اگر همه پرچم های ملی و حزبی را در خانه گذاشته و از همراه آوردن آنها خودداری کنید.