בעד סולידריות פמיניסטית אוניברסלית ונגד פמיניזם סלקטיבי

קריאה להשתתפות בהפגנת ״פמיניזם אנלימיטד״ בשמונה במרץ, בשעה 15:00, ב-Helsingforser Platz, בקרבת תחנת האס באן Warschauer Str.

אנחנו קולקטיב חדש שנוסד על בסיס תמיכה בפמיניזם (קווירי) בלי אנטישמיות, גזענות ואפליה כלפי טרנסיות.ים. 

צאו לרחוב איתנו בשמונה במרץ! נגד פמיניזם סלקטיבי – סולידריות פמיניסטית אוניברסלית עכשיו!

בכל שלושה ימים גבר רוצח אישה בגרמניה. בתי מחסה נאלצים לדחות נשים שדרושה להן הגנה בגלל מחסור במקום. הפלות הן עדיין עבירה פלילית. נשים מרוויחות 18 אחוז פחות מגברים. החוק עדיין מפלה טרנסיות.ים, אינטריות,ים וא.נשים לא בינאריים. מקרי אלימות נגד קוויריות.ים בעלייה ברחבי העולם, עם דגש על הקהילה הטרנסית. נשים וקוויריות.ים באפגניסטן, איראן, רוסיה ואוקראינה, יזידיות.ים וכורדיות.ים עדיין מחכות.ים למדיניות החוץ הפמיניסטית שהבטיחה שרת החוץ הגרמנייה.  המלחמה בפמיניזם היא חלק ממצע הבחירות היומרני של ה-AfD, בזמן שקבוצות פאשיסטיות מבטיחות לגברים שחשים פגועים תהליך של החזרת העליונות הפטריארכלית שלהם. נשים ולהטב״יות.ים במיוחד נותרות.ים ללא הגנה אל מול האלימות הספציפית הזו שמכוונת נגדםן.

בעקבות כל זאת, זוהי חובתנו להביא את המחאה שלנו לרחובות כדי להילחם בדיכוי של נשים, קוויריות.ים ושל כל מי שלא מתאים.ה לסדר הסיס-הטרונורמטיבי הקיים.

לצערנו, כמה מהתשובות שהגיעו מהשמאל בתגובה למשברים העולמיים הללו נוסחו באופן שלא עולה בקנה אחד עם אופן מחשבה טוטליטרי: ברחבי גרמניה, קבוצות סטאלניסטיות מגייסות שמאלניות.ים צעירות.ים לשורותיהן עם תשובות פשוטות לבעיות מסובכות. אנחנו מעוניינים בסולידריות פמיניסטית אוניברסלית שלוקחת ברצינות אפלייה על כל סוגיה ונלחמת בה! אנחנו רואים את עצמנו כקבוצה פמיניסטית וקווירית שעוסקת באופן ביקורתי באנטישמיות, גזענות ואיסלאמיזם. אנחנו קבוצה אנטיפאשיסטית שמתנגדת לקפיטליזם.

ככאלו, אנחנו מאוכזבות מאוד מחלקים מהסצינה השמאלנית והפמיניסטית!

בעיקר הואיל והצהרות מהסוג הזה לא מסתדרות עם התפיסה האוניברסלית שלנו, בעיקר כשמדובר ביהודיות.ים. ההתפתחויות האנטישמיות הללו הגיעו למימדים חדשים מאז הטבח האנטישמי בשבעה באוקטובר: פמיניסטיות.ים וקומוניסטיות.ים בעיני עצמםן מדברות.ים על הטבח של החמאס כמשהו שצריך להיראות באופן יחסי, או לחילופין, מהללות.ים את הטבח כאקט לגיטימי של התנגדות. הםן לא רק מפקפקים באמינות הדיווחים הרבים על האלימות המינית שקרתה באותו היום, אלא גם מבקשות.ים ״ראיות״ מהנפגעות.ים, זאת למרות שאלו אותםן א.נשים שיצעקו שהםן ״מאמינות.ים לנשים!״. ליחס כזה לעדויות על אלימות מינית היינו אולי מצפות ממעריצים של להקת רוקֿ כמו רמשטיין, אבל לא מאקטיביסטיות.ם פמיניסטיות.ים שפעילות.ים כבר שנים בארגון ההפגנות השמונה במרץ בברלין. אלו מחשבות קונספירטיביות אנטיפמיניסטיות ודחייה של עקרונות החברה החופשית. אין שום צורך באנטישמיות הזו כדי להראות סולידריות עם האוכלוסייה האזרחית בעזה, שנתונה תחת סבל ואסון הומניטרי בלתי ניתנות לתיאור.

אנחנו נדהמות מכך שחלקים מהשמאל הרדיקאלי והפמיניסטי לא מעוניינים להבין שאיסלאמיזם היא אידיאולוגיה פאשיסטית, אנטי מודרנית, פטריארכלית ואימפריאליסטית שלא מאפשרת ביקורת עצמאית משום צורה. להתייחס לאידיאולוגיה הזו בביטול, או לחילופין, להלל אותה, משמעותו הסרת כל מימד של סולידריות עם יהודיות.ים, ובאותו הזמן, דחיית כל סולידריות עם אלה שנפגעים מהאידיאולוגיה הזו: כורדיות.ים, יזידיות.ים, אפגאניות,ים, איראניות,ים ולמעשה כל המוסלמיות.ים שלא מעוניינות.ים לחיות תחת משטר איסלמיסטי קשה.

באותו הזמן אנו שמות לב איך הפוליטיקאיות.ים וחלקים גדולים מהתקשורת מציירים מוסלמיות.ים כחשודים בהגדרה. אנו דוחות כל גירוש פליטות.ים, אפלייה ודיכוי מצידה של המדינה, כמו גם נגד סטיגמות כנגד קבוצות שונות באוכלוסייה. אלו פרקטיקות גזעניות, שמנצלות לרעה את הדאגות של הנפגעות.ים, ולא אמצעים למלחמה באנטישמיות ובאיסלאמיזם!

גרמניה של אחרי המשטר הנאצי נותנת דרור לגזענות שלה שוב, ובאותה מידה לא מעוניינת לשנות את היחסים הכלכליים והפוליטיים עם איראן וטורקיה. באנטישמיות שלה, לעומת זאת, גרמניה מעוניינת להאשים אחרים. למרות זאת, אי אפשר להבין את האנטישמיות בגרמניה מבלי להבין את האידיאולוגיה הגרמנית שהביאה עלינו גם את המשטר הנאצי ואת הרצח השיטתי וההשמדה של מיליוני יהודיות.ים. במשך עשרות שנים, גרמניה נמנעה מלהתמודד עם הנושא. אנטישמיות היא לא בעיה שיובאה ממדינות אחרות, אלא בעיה של כלל החברה הגרמנית!

לצערנו, אנחנו רואות שהרבה שמאלניות.ים לא מוכנים לקבל את הסתירות הללו ואת המציאות המורכבת הזו, ובמקום לעשות זאת, הם נמנעים מלהבין את המורכבות שבאנטישמיות, וכתוצאה מכך, הם גם נמנעות.ים מלהתמודד עם הדעות הקדומות והסטנדרטים הכפולים של עצמםן. אנחנו רואות בביקורת עצמית ובנכונות ללמוד כבסיס למלחמה על חיים טובים לכולםן.

שמאל שלא נלחם למען חברה שווה לכולםן הוא לא השמאל שלנו. 
פמיניזם סלקטיבי שמשתמשים בו לרעה הוא לא פמיניזם אמיתי.
מהסיבות הללו אנחנו רוצות 8 במרץ אחר.
מהסיבות הללו אנחנו נצא לרחוב: עבור סולידריות פמיניסטית אוניברסלית!


מידע נוסף:

ההפגנה פתוחה ומקבלת עבור א.נשים מכל המגדרים. השורות הראשונות שמורות לנשים ולהטב״יות בלבד. אנחנו לא נסבול שום שלטים, עלוני מידע או אמירות נגד הקהילה הטרנסית בהפגנה!

נגישות: אנחנו עושות כל מה שניתן כדי שההפגנה תהיה נגישה ככל האפשר ואנחנו נפרסם מידע נושא בנושא בהמשך. אנחנו גם עובדות על גרסאות בשפה קלה יותר. לשאלות והערות, תוכלו ליצור איתנו קשר בכתב או באמצעות הודעה קולית באימייל הבא: feminism.unlimited@systemli.org.

אבטחה: אנחנו מודעות לעובדה שעבור יהודיות.ים, השתתפות בהפגנות נגד אנטישמיות ו/או להזדהות כיהודיות.ים במרחב הציבורי היא גם שאלה של ביטחון אישי ואבטחה. קבוצת אבטחה שמבינה את הרגישויות שבנושא תהיה נוכחת בהפגנה, כמו גם צוות Awareness וצוות עזרה ראשונה. 

דגלים לאומיים: אנחנו מבינות שיש א.נשים שמעוניינות.ים להביע סולידריות עם הקבוצות שמושפעות מאנטישמיות ומאיסלמיזם באמצעות דגלים. למרות זאת, אנו נשמח אם המשתתפות.ים יוכלו להשאיר דגלים של מדינות ומפלגות פוליטיות בבית, הואיל ומדובר בהפגנה פמיניסטית.