За універсальну феміністичну солідарність.
Проти вибіркового фемінізму.

Запрошення на демонстрацію «Feminism Unlimited» 8 березня о 15:00 за адресою Helsingforser Platz, S Warschauer Str.

Ми – новий альянс, який утворився заради (квір) феміністичного жіночого дня*, що відзначається без антисемітизму, расизму та ворожості до транс-людей. Виходь разом з нами на вулицю 8 березня! Проти вибіркового фемінізму – універсальна феміністична солідарність: зараз!

Незважаючи на те, що кожен третій день у Німеччині чоловік вбиває жінку, жіночі притулки недофінансовані, переповнені й регулярно змушені відмовляти людям, які шукають підтримки. Сумнозвісний параграф 218 все ще передбачає кримінальну відповідальність за аборти в цій країні. Окрім того, міністр юстиції (FDP, Freie Demokratische Partei) активно блокує загальне визначення «зґвалтування» на рівні Європейського Союзу. Жінки все ще заробляють на 18 відсотків менше, ніж чоловіки. Люди, які одноосібно виховують дитину, надалі живуть у бідності. Жінки та квір-люди в Афганістані, Ірані, а також єзиди та єзидки, курди й курдянки все ще чекають на феміністичну зовнішню політику, обіцяну німецьким урядом. Однак влада й надалі провадить символічну райдужну політику замість прийняття закону про самовизначення, який би гарантував гендерну автономію без дискримінації та рівні права для всіх, включаючи транс*, інтер* та небінарних людей.

Обивательські консервативні медіа, співучасники змов, християнські фундаменталісти та праві радикали об’єдналися довкола культурної війни, котра оголосила транс-жінок найбільшою загрозою для людства. Насильство проти квір-людей продовжує зростати. Однак замість того, щоб бути пліч-о-пліч на знак солідарності, деякі самопроголошені «феміністки» поширюють ворожу до транс-людей пропаганду, таким чином погоджуючись із реакційними групами.

Антифемінізм є засадою програми AfD (Alternative für Deutschland), а фашистські угруповання, такі як Junge Alternative або Identitäre Bewegung, використовують свою пропаганду, щоб догодити женоненависницькому невдоволенню та обіцяти «поновлення суверенізації» й патріархальну зверхність ображеним чоловікам. Молоді чоловіки все частіше політично ідентифікують себе як правих та прославляють токсичну маскулінність і женоненависництво. ЖЛIНTA* (Жінки, Лесбійки, Інтерсексуальні, Небінарні, Трансгендерні, Агендери), які є, наприклад, особами з інвалідністю, бідними, незалежними, секс-працівниками, єврейського чи мусульманського походження, бездомними та/або хронічно хворими, –особливо беззахисні перед цим насильством та структурною дискримінацією. Більше того, приблизно одна п’ята німців голосує за ультраправу партію, яка планує етнічні чистки та депортацію мільйонів людей на таємних зустрічах з неонацистами та членами CDU (Christlich Demokratische Union). Водночас Путін та його ворожий до квір-людей патріархальний режим ведуть проти України імперіалістичну війну.

Саме тому вкрай необхідними є вуличні маніфестації, щоб боротися з глобальним і структурним пригніченням жінок, квір-людей і всіх тих, хто виходить за межі ендо-цис-гетеронормативного патріархального гендерного порядку.

На жаль, ліві реакції на ці глобальні кризи постають щоразу більш авторитарно: сталінські, маоїстські та троцькістські групи вербують молодих лівих по всій Німеччині та пропонують спрощені відповіді як швидкі та поверхові рішення складних проблем. Гендерні стосунки розглядаються як дражлива, другорядна проблема, якій немає місця в авторитарних моделях функціонування цих груп.

Ми вимагаємо універсальної феміністичної солідарності, що серйозно сприймає всі форми дискримінації та протистоїть їм! Ми визначаємо себе як (квір) феміністок, котрі критично налаштовані щодо антисемітизму, расизму та ісламізму, як антифашисток й антикапіталісток. З цієї позиції ми глибоко розчаровані значною частиною самопроголошених «лівих» і «феміністок». Оскільки цей універсалістський постулат не є консенсусом, особливо коли йдеться про євреїв.

Після антисемітської різанини 7 жовтня авторитарні та антисемітські тенденції посилилися в так званих прогресивних колах. Структурний антисемітизм і ненависть до єврейської держави Ізраїль, на жаль, не є чимось новим для лівих, але відкрита ворожість до єврейських жінок і чоловіків досягла нового рівня: самопроголошені феміністки та комуністи релятивізують масове вбивство угрупованням ХАМАС і навіть кваліфікують його як акт виправданого опору. Вони не тільки ставлять під сумнів численні повідомлення про сексуальне насильство, а й вимагають «доказів» від жертв, хоча зазвичай кричать «вір жінкам». Можна очікувати від шанувальників Rammstein, що вони відкинуть заяви жертв сексуального насильства як мерзенну брехню, але не від феміністичних активісток, котрі роками організовували міжнародну демонстрацію 8 березня в Берліні. Це антифеміністична змова та зрада ідеї звільненого суспільства. Абсолютна солідарність із цивільним населенням Гази, якому загрожує неймовірна гуманітарна катастрофа, жодним чином не потребує цього антисемітизму.

Ми обурені тим, що частина радикальних і феміністичних лівих не хоче бачити ісламізм таким, яким він є, тобто як фашистську, антимодерністську, патріархальну та імперіалістичну ідеологію, що принципово чинить спротив будь-якій емансипаційній критиці. Релятивізація і навіть прославлення цієї ідеології означає дистанціювання від євреїв, а також відмову від солідарності з тими, хто її найбільше потребує: курдками, єзидками, афганками, іранками та всіма мусульманськими жінками, які не хочуть підкорятися ісламістському режиму.

Водночас ми бачимо, як політики та значна частина засобів масової інформації представляють мусульман і мусульманок у широкому контексті недовіри. Ми виступаємо проти депортацій, виключення, державних репресій і стигматизації окремих соціальних груп, а також відкидаємо расистську риторику та її наслідки! Це не заходи проти антисемітизму та ісламізму, а лише інструменталізація побоювань людей, які постраждали від антисемітизму та ісламізму.

Як постнацистська держава, Німеччина знову дає волю своєму расизму, водночас продовжуючи економічну та політичну співпрацю з Іраном і Туреччиною. Німці люблять звинувачувати інших у своєму антисемітизмі. Проте антисемітизм у Німеччині неможливо зрозуміти без німецької ідеології, яка породила націонал-соціалізм та масове знищення єврейських жінок і чоловіків. Десятиліттями Німеччина відмовлялася нести відповідальність за ці злочини. Антисемітизм – проблема всього суспільства, а не іммігрантів!

На жаль, ми бачимо, що багато лівих і (квір) феміністок не бажають приймати ці складні питання. Натомість дедалі більше вдаються до спрощених схем, заснованих на дихотомії: друг – ворог; багато хто з них активно відмовляється від бажання зрозуміти антисемітизм і боротися з власними упередженнями та подвійними стандартами. Водночас ми бачимо, що самокритичність і сміливість у протистоянні невизначеності, а також бажання вчитися одне в одного є основою для спільної боротьби за гідне життя для всіх.

Ліві, які не борються за соціальне визволення для всіх, не є нашими лівими.
Фемінізм, який діє вибірково та інструменталізує, не є справжнім фемінізмом.
Тому ми хочемо іншого 8 березня.
Виходьмо на вулиці заради загальної феміністичної солідарності!

– Додаткова інформація –

Демонстрація відкрита для людей будь-якої статі. Перші ряди зарезервовані для ЖЛIНTA* (Жінки, Лесбійки, Інтерсексуальні, Небінарні, Трансгендерні, Агендери). Ми не схвалюємо плакатів, листівок чи ворожих до трансгендерів промов!
 
Доступність: Ми працюємо над тим, щоб зробити демонстрацію максимально доступною. Ми надамо додаткову інформацію з цього приводу. Готуються переклади тексту іншими мовами у зрозумілій формі. Якщо у вас є запитання чи коментарі, надішліть нам голосове повідомлення або повідомлення на електронну пошту feminism.unlimited@systemli.org
 
Безпека: Ми усвідомлюємо, що для відвідування заходів з критикою антисемітизму та/або публічної презентації представників єврейства потрібне відчуття безпеки. Під час демонстрації буде присутня команда з безпеки, яка має навички участі в таких заходах. На місці також працюватимуть відповідна інформаційна група та медики.
 
Національні прапори: Ми розуміємо, що дехто хоче висловити свою солідарність із регіонами та людьми, які постраждали від антисемітизму та ісламізму, через символіку національних прапорів. Але оскільки це феміністична демонстрація, ми будемо вдячні, якщо ви залишите всі національні та партійні прапори вдома.